Warunki na ścieżce Singletrack Suliwoods

Zauważyłeś większe straty na trasie? Zgłoś nam sprawę, najlepiej ze zdjęciami (suliwoods@gmail.com) - dziękujemy!

Kamera internetowa: Ślęża z ul. Jeżynowej Sulistrowiczki
https://sulistrowiczki.sobotka.pl/sleza-webcam/
Kamera internetowa: Wzgórza Oleszeńskie z Sulistrowiczek
https://sulistrowiczki.sobotka.pl/wzgorza-oleszenskie-webcam/
Aktualizacja z 6 sierpnia 2022: 
Kładka została naprawiona :) pracę wykonali Łukasz i Asia z Sulistrowic. Dziękujemy!
Aktualizacja z 30 czerwca 2022:

Zastanawiasz czy da się dojechać z Suliwoods rowerem do Zalewu Sulistrowickiego? Tak! Da się! W dodatku jest to malownicza ścieżka którą spokojnie przejedziesz rowerami z dziećmi. Cała pętelka ma około 2km i zajmie rowerem jakieś 15-30minut (licząc bez postojów). Wrócisz do miejsca z którego wyjechałeś. 
Pełen opis pętelki znajdziesz tutaj: http://suliwoods.pl/zalew
Mapka:
Aktualizacja 20 czerwca 2022:

Ścieżka jest w idealnym stanie już od początku kwietnia dzięki pracy naszych kolegów i koleżanek. Dziękujemy każdemu kto dołożył w tym sezonie swoją ciegiełkę do prac utrzymaniowych i porządkowych. To dzięki Wam wszystkim możemy jeździć po świetnie utrzymanej i czystej trasie.

Meldujemy, że przy ścieżce rosną już poziomki i jagody. Są pyszne :)
Aktualizacja 13.10.2021
No i mamy jesień. Pada deszcz, więc jest mokro. Są kałuże, ale ścieżka jest przygotowana i czynna non stop.
Aktualizacja 02 września 2021:
U nas bez zmian, ścieżka jest czynna, przygotowana, otwarta i zaprasza wszsytkich rowerzystów!
Jeśli potrzebujesz wypożyczyć rower, to pamiętaj o jedynej wypożyczalni w Sobótce: GREEN Ebikes
Przy okazji zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmiku zrealizowanego przez Piotra Szwedowskiego promującego Suliwoods:

Chcesz pomóc w utrzymaniu ścieżki Suliwoods?

Zapraszamy serdecznie do prac utrzymaniowych! 
Jesień w Suliwoods, to dla naszej rodziny najtrudniejszy czas w roku. Staramy się ogarniać ścieżkę dla Was, ale pamiętajcie - robimy to zupełnie za darmo, zabierając ze sobą obecnie już 3 letnie dziecko. Staramy się pogodzić życie prywatne i zawodowe z pasjami rowerowymi, wyjazdami oraz połączyć to wszystko z Suliwoods. Ściagamy się z czasem, z pogodą, ze zdrowiem.. 
Dlatego mamy ogromną prośbę: Masz czas? Dołącz do nas! Pomóż nam w utrzymaniu ścieżki.  
Na czym polegają prace utrzymaniowe? 
  • Grabimy (niektóre elementy należy ręcznie porządnie wygrabić) 
  • Czyścimy zatkane liśćmi i błotem odpływy, aby nie gromadziła się woda 
  • Dmuchamy dmuchawą 
  • Poprawiamy dziury i koleiny łopatami zwożąc taczkami kruszeć w miejsca które wymagają napraw w sezonie 
  • Sprzątamy przy okazji śmieci i wywozimy je z lasu
Pomaga nam lokalna młodzież, znajomi, przyjaciele poznani na ścieżce, którzy czasem dołączają do prac jednorazowo, a czasem przychodzą parę razy z całymi rodzinami. Każda godzina pracy na ścieżce to dla nas wszystkich wielki skarb! Robimy to dla siebie i innych. Narzędzia mamy. Zadzwoń do nas, umówimy się na godzinkę czy dwie prac. Tylko tyle :) tel. 602519888. Gwarantowana fajna atmosfera i nowe, ciekawe znajomości!

Sylwia i Piotr Szwedowscy
Aktualizacja 15 czerwca 2021: 
Sezon rowerowy w pełni!  Tym, którzy przyjeżdzają, dziękujęmy, że jesteście!!!
Pozostałych zapraszamy serdecznie :)
PS. Ścieżka w idealnym stanie.
Aktualizacja 3 czerwca 2021: 
Jest idealnie! Przyjeżdżajcie!!.
Aktualizacja 15 maja 2021: 
Kilka dni temu przez nasz las przeszła nawałnica. Ścieżka jest już uprzątnięta z gałęzi i zwalonych drzew, jednak jest BARDZO mokro. Momentami obok ścieżki płyną dosłownie strumyki, a zbiorniki retencyjne, które do tej pory były suche, teraz są pełne wody! Sama ścieżka jest w bardzo dobrym stanie, jest oczywiście przejezdna. Omijajcie błoto, nie róbcie kolein! Oj będzie pranie po takich dniach :)
RIDE EVERYDAY:
Aktualizacja 8 maja 2021: 
Ścieżka jest odświeżona dmuchawą. 
Niżej kilka zdjęć z efektami dzisiejszych prac :)
Zapraszamy!

INFORMATOR ŚLĘŻAŃSKI 
Centrum Informacji Turystycznej w Sobótce

Wydano właśnie nowiutki i pierwszy w historii Informator Ślężański. Oczywiście nasza ścieżka jest w nim opisana! Co w nim znajdziecie: przejrzysta mapa, noclegi, kultura/zabytki, rekreacja/trasy biegowe i rowerowe, gastronomia, usługi, sklepy, lista źródeł ślężańskich, inne przydatne informacje.
Zachęcamy do wizyty w nowopowstałym Centrum Informacji Turystycznej w Sobótce, gdzie otrzymacie Informator Ślężański za darmoszkę :) 
Centrum Informacji Turystycznej znajduje się w Sobótce przy ulicy Świdnickiej 1 - żółty sklepik o wdzięcznej nazwie "ŚLĘŻAŃSKI" w którym kupicie rękodzieło, koszulki, kubki, magnesy z misiem, książki, kosmetyki, dobre wino i wiele innych super ciekawych lokalnych rarytasów.
Dajcie nam znać, jeśli chcielibyście mieć możliwość nabycie koszulek i gadżetów Suliwoods. Zadbamy, aby Wam to umożliwić!
Aktualizacja 23 kwietnia 2021:
Dość mocno padał deszcz zeszłej nocy i znowu jest mokro w całym lesie, a wysoki poziom wód gruntowych powoduje, że w tym sezonie błotko zbiera się w miejscach w których do tej pory go nie było od kiedy istnieje ścieżka. Na przykład końcowy odcinek ścieżki tuż za podjazdem, a przed ostatnimi bandami to kilka metrów błota nie do ominięcia. Nigdy wcześniej w tym miejscu nie było problemu z wodą! To miejsce wysoko położóne, wystawione na słońce, nasza Jeżowa Polanka i co? I błoto.... Musimy naprawić ten odcinek.
Poza tym (i kilkoma kałużami) to jest sucho i przyjemnie :)

Sezon ruszył i jesteśmy gotowi! Lada dzień pojawią się nowe oznaczenia 2021 na początku i końcu ścieżki wraz z mapkami. 
Na zachęte przedstawiamy filmik szkoleniowy od naszych lokalnych guru rowerowych: Szweda i Huzara:
Aktualizacja 12 kwietnia 2021: 
Dzięki naszej kochanej lokalnej młodzieży z Sulistrowic, naszym dzielnym wolontariuszon i jak zwykle niezawodnemu Szwedowi, udało się przewieźć kolejne dziesiątki taczek z amfibolitem i naprawić kolejne metry scieżki. To ciężka praca. Naprawdę DZIĘKUJEMY każdej osobie która nam pomaga. Robimy to za darmo, dla innych. Rowerzyści dla rowerzystów.

Tym samym obwieszczamy, że ścieżka jest gotowa do jazdy. 
Jak zawsze prosimy o niejeżdzenie w mokre i błotne dni. Prosimy o nierobienie kolein, o zabieranie śmieci ze sobą
Zapraszamy!

Aktualizacja 6 kwietnia 2021:
Przed samymi Świętami przez pare dni bylo całkiem sucho, ale właśnie przyszedł zimny front ze śniegiem.... Obecnie jest biało. Brak silnych przymrozków, momentami znowu błotko, ale już nie takie straszne jak wcześniej. Jeżdzimy!!!! Jednocześnie uważajcie i nie róbcie kolein. 

 WAŻNE INFO! Spotkanie wolonariuszy: 
Właśnie minęło równe 5 lat od historycznego strzału opony w taczce podczas budowy ścieżki w 2016r. (Mielismy nagranie video, w drugiej minucie było słychać mocne walnięcie! 💥💥 ale filmik zaginął w nieznanych okolicznościach) Chcąc uczcić rocznicę wydarzenia organizujemy spotkanie:

10 kwietnia 2021 (sobota) godz. 11:00 
Przygotujcie łopaty, zabierzcie taczki, mocne grabie do brabienia tłucznia. Liści nie będzie. Będzie ciężka praca.
Można zabrać też sekatory do przycinania róż i innych kolczastych krzaków. Część już wycięliśmy w zeszłym tygodniu, ale zawsze się cos znajdzie :)
Aktualizacja 14 marca 2021: 
Ślężański las jest bardzo mokry od samego szczytu Ślęży płynie woda z roztopów zimowych. Wkrótce będzie fajnie, ale na razie prosimy: ODPUŚĆCIE JAZDĘ.
My sami od jakiegoś miesiąca nie jeździmy na Suli, po prostu szkoda niszczyć swoją pracę. Zróbcie to samo, prosimy.
Już wkrótce las wyschnie, zrobimy prace nad corocznym utrzymaniem ścieżki i wtedy ogłosimy Wam wszystkim start sezonu :) 
Fajnie byłoby pokopać coś razem z początkiem kwietnia - będziemy informować o wspólnych taczkowaniach i łopatowaniach :) Śledźcie nasz Facebook!
Aktualizacja 23 lutego 2021: 
Mamy piękną pogodę i nawet 15 stopni w ciągu dnia - ale ściezka jest mokra, bo z całego Masywu Ślęży wciąż spływa duża ilość wody. Górna część Ślęży jest jeszcze pokryta lodem, cała góra topi się bardzo szybko, wody jest dużo, jest mokro. 
NIE JEŹDZIMY! Jeszcze chwila. Dajmy lasowi wyschnąć i juz wkrótce zaczniemy sezon :)
Aktualizacja 20 stycznia 2021:
Do wczoraj był mróz i snieg. Od wczoraj jest roztop, więc jest błoto.... Odpuście jazdę albo wybierzcie inne miejsca w miarę możliwości. Cały Masyw Ślęży obecnie bardziej nadaje sie na ponton niż na rower :)
Aktualizacja 5 stycznia 2021:
Nowy Rok przywitał nas najpierw deszczem, a potem niewielkim mrozem, a to oznacza, że nasze przeszkody pięknie związało :) Jest twardo, więc jest fajnie. Otaśmowania mogliśmy już zdjąć, zatem ścieżka znowu w pełni przejezdna! Dziś spadł śnieg. Nie wiemy jak zimno/ciepło będzie teraz. Jeśli będzie mróż, to możecie jeżdzić. Jeśli błoto, to sobie lepiej odpuścić i nie niszczyć ścieżki. Udanego sezonu 2021!
Aktualizacja 12 grudani 2020:
Dziś był dzień prac Wolontariuszy. Mimo chłodu, sporą ekipą wykonaliśmy dużo prac. Najwięcej pracowała młodzież!!!! SERDECZNE DZIĘKI CHŁOPAKI!!!!!! Nie zabrakło również stałych bywalców i mieszkańców Sulistrowic na których możemy zawsze liczyć. Dziękujemy kochani, że jesteście z nami od tylu lat.
Aktualizacja 5 grudnia 2020:
Kopiemy. Ścieżka jest otaśmowana. Nie wjeźdżajcie na nowe elementy, są jeszcze nie zagęszczone ubijarką.
Prace koparką, kruszec i transport kruszca opłacamy z pieniędzy z polakpotrafi z 2016 roku. Profile robi dla nas pro bono Szwed, więc będzie pełna profeska i dobra zabawa na trasie :)
Na dniach ruszamy z pracami ręcznymi - czyli jak zawsze: rowerzyści dla rowerzystów! Będziemy latać z taczkami, łopatami i grabkami. Ekipa już jest, ale zawsze może być większa. Chetni do pracy i pomocy mile widziani :) Zapraszamy do kontaktu 602519888
Kilka zdjęć:
   
 
 
Aktualizacja 3 grudnia 2020:
Dwie noce mrozu i musieliśmy wykorzystać dziś szanse, bo od jutra ocieplenie.. Planowaliśmy wwieźć 80t. Udało się wjechać dwóm wywrotkom, każda po 10t. Mimo mrozu jednak było za miekko. Kruszec zrzuciliśmy nieco niżej niż trzeba, po prostu wyżej nie dało się wjechać. Wywrotki wyciągały się linami nawzajem.
Dobre i 20t :) Umawiamy koparkę, bo mamy jeszcze 40t leżące wyżej które wwieźliśmy w sierpniu :) Jazda!
 
Aktualizacja 20 listopada 2020:
Jednak zmiana planow! Znaleźliśmy wywrotkę która spróbuje wwieźć nam kruszec. Warunkiem jest mróż. Podłoże musi być twarde. Także czekamy..
 
Aktualizacja 15 listopada 2020:
I znowu dmuchawa i prace utrzymaniowe. Oj, listopad to pracowity miesiąc. Damy radę!
Tymczasem zapadła decyzja - remont ścieżki przenosimy na wiosnę! Obecnie wwiezienie kolejnych transportów kruszca jest wciąż niemożliwe z powodu zbyt mokrej drogi od strony ambony. A robienie remontu ścieżki w grudniu jest bez sensu. Także wiosna to nasz czas!
 
Dziś lecieliśmy na dwie dmuchawy. Od dołu Sylwia, od góry Tomek. O człowieku! Ile liści! 🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂
Porównując ilość pracy latem do jesieni: Latem jedna dmuchawa z pełnym bakiem starcza na całą ścieżkę na jakieś 4 tygodnie jazdy. Jesienią dwie dmuchawy starczają łącznie na pół ścieżki, co trzeba powtarzać co kilka dni.. Jesteś chętny/a do pomocy, to zapraszam do kontaktu tel. 602519888. Dmuchania + grabienia + łopatowania jest jeszcze sporo.
  
 
Aktualizacja 01 listopada 2020:
Tak mokro w Masywie Ślęży nie było minimum z 10 lat... Strumyki są pełne rwącej wody, Opadłe liście tworzą gruby, mokry i śliski dywan który nie pozwala ścieżce schnąć.
Usuwanie liści staje się syzyfową pracą, ponieważ na drugi dzień po sprzątaniu ścieżka jest znowu pełna nowo opadniętych liści..  I tak w kółko.. Ale nie możemy przestać, bo mokre liście bardzo niszczą ścieżkę - musimy usuwać je na bieżąco, a to sporo pracy.
Zawsze Was prosimy - starajcie się nie jeździć w błotne dni, ponieważ koleiny usuwa się bardzo trudno niszcząc nawierzchnię, a tego nie chcemy robić.
   
 
Aktualizacja 25 października 2020:
Lato było wyjątkowo mokre. Zwieziony w sierpniu kruszec czeka na rozpoczęcie prac, a my nie możemy wwieźć kolejnych ton z powodu zbyt mokrej drogi od strony ambony. Czekamy..
Tymczasem jesień zbliża się wielkimi krokami. Dmuchamy i staramy się utrzymać ścieżkę w należytym stanie.
  
 
Aktualizacja 04 października 2010:
Apel! Sprzątajcie po sobie
 
 
Aktualizacja 06 września 2020:
Jeździmy!!! Tym razem na zdjęciu jeden z młodszych uczestników ruchu, czyli 25-miesięczny Piotruś na 8 calach :)
Chcieliśmy dowieźć kolejne partie kruszca, ale jest za mokro na podjeździe od strony ambony - auto z ogromną wywrotką nie dało rady wjechać tam już kolejny raz. Czekamy na lepsze warunki
 
Aktualizacja 14 sierpnia:
Ścieżka idealnie sucha. Od wczoraj parę metrów górnego odcinka nieco uszkodzony przez prace leśne (zwózka drzewa). Mimo małych utrudnień ścieżka w pełni przejezdna! Na razie czekamy na zakończenie tych prac, aby można było wykonać naprawy uszkodzonego fragmentu (dokładnie tam, gdzie w zeszłym roku). 
Z dobrych informacji: Kruszec do remontu zaczął już wjeżdzać na górę :) Na razie kilkadziesiąt ton. Droga dojazdowa którą może wjechać wywrotka z takim ładunkiem musi być idealnie sucha. Akurat w nocy z 10 na 11 sierpnia lunęło deszczem, a nasz transport wjeżdżał 11 sierpnia rano... Co za pech.. Kolejne transporty we wtorek - ma być sucho. Potem kolejne. Ojjjj dużo tego będzie.. Przed nami OGROM prac remontowych. Remont trasy zrobimy jeszcze w tym sezonie, ale na razie spokojnie możecie jeździć - nie będziemy Wam teraz przeszkadzać, wykorzystajcie wakacje i piękną pogodę najlepiej jak się da w Masywie Ślęży!
Miłej jazdy!!!!!
 
P.S. krótki czas temu został usunięty z trasy tzw. psychodrop. Bardzo nas to cieszy, bo ta przeszkoda nie była budowana za naszą zgodą i od początku stwarzała zagrożenie dla osób jadących bandami w doł. W dodatku kąt lądowania był koszmarem dla każdego kto spróbował z skoczyć z tego dropa (parę osób było, serio..). Na szczęście nikt się tam nie rozwalił :) AMEN :)
 
Aktualizacja 22 lipca:
Jeszcze tydzień temu wciąż lało :( Dwa dni temu oberwanie chmury - i znowu błoto na maksa. To lato nas nie rozpieszcza. Ale dziś można powiedzieć, że wychodzimy na prostą :) Ścieżka schnie. Są pojedyncze kałuże, trochę błotka, ale całość przejezdna i przygotowana do jazdy. Pogoda ma być teraz stabilna i w miarę sucha.
Jak tylko przeschną lepiej leśne drogi dojazdowe, to w końcu ruszymy z transportem kruszca do generalnego remontu ścieżki na który już tak długo wszyscy czekamy!
 
Aktualizacja 19 czerwca:
Od ponad tygodnia leje deszcz Dziś od samego rana pada bez przerwy. Wczoraj i przedwczoraj też padało. Po ostatnich 2 dużych burzach było mega mokro, spadło kilka sporych gałęzi, ale większych szkód nie było. Uprzątnęliśmy ścieżkę, jednak prosimy Was: ODPUŚCIE TERAZ WIZYTY. Jest koszmarnie mokro w całym lesie. Na ścieżce w środkowej części (głównie w rejonach kładki) są duże kałuże i wyszło błoto. Nie róbcie kolein, bo dokładacie nam ogromu pracy.
Wywrotka z kruszcem nie dała rady wjechać w zeszłym tygodniu i przez najbliższe 2 tygodnie tam nie wjedzie, więc nie możemy zacząć prac remontowych. 
 
Aktualizacja 22 maja: 
Ścieżka idealnie sucha, gładka i szybka. Jest fajnie - zapraszamy!(choć prognozy pogody mówią, że ma padać.. zobaczymy)
Uwaga! Nie śmiećcie, zabierzcie śmieci ze sobą. Nie palcie ognia, jest znowu bardzo sucho. Dbajmy o nasz ślężański las! 
 
Aktualizacja 10 maja 2020:
Ścieżka jest ponownie uprzątnięta. Ostatnio było ekstra sucho, twardo i szybko. Dziś po mocnych opadach deszczu jest mokro, jest kilka kałuż, ale jeździ się fajnie :)
 
Cały COVID-19 bardzo nam namącił w terminarzu remontowym 2020 :( Prace na trasie musieliśmy mocno przełożyć. Ale dziś mamy dobre wiadomości! Wielkimi krokami zbliża się remont trasy :)
Mamy już wykonawcę, mamy już materiały, mamy transport, mamy pomysł, mamy ręce do pracy, a przede wszystkim MAMY NA TO WSZYSTKO PIENIĄDZE!! Dopinamy ostatnie szczegóły. Dzięki temu, że przez ostanie 4 lata utrzymywaliśmy trasę za prywatne pieniądze nie pobierając żadnych wynagrodzeń, trasa zostanie wyremontowana oczywiście z funduszy zebranych w 2016 roku w ramach akcji polakpotrafi, kórych mamy jeszcze 100% tego co zostało w przedstawionym w raporcie po zakończeniu projektu w 2016r - czyli około 17.000zł! Po raz kolejny to dzięki Wam kochani przygotujemy ścieżkę na kolejne kilka lat dobrej jazdy.
Warunki korzystania ze ścieżki absolutnie nie ulegną zmianom. Wciąż ścieżka będzie zupełnie darmowa, dostępna dla każdego o każdej porze dnia i roku.
 
 
Aktualizacja 30 stycznia 2020:
Dzięki kolegom z rowerowej ekipy Endurocorp oraz pracownikom z Zielonego Wzgórza w ostatnich dniach wykonane zostały prace na ścieżce:
1. Naprawiona kładka
2. Prawie cała trasa została uprzątnięta z liści. Reszta prac zaplanowana jest na weekend. Dziękujemy za prace z dmuchawą szczególnie Mateuszowi z rowerowej ekipy Endurocorp oraz Kamilowi z Zielonego Wzgórza.
I znowu jeżdzi się lepiej :)
 
        
Wszystkie prace wykonano jak zwykle z prywatnej kieszeni.
 
Aktualizacja 10 grudnia 2019:
Mamy małe przymrozki i brak deszczu, czyli warunki idealne do jazdy bez błota i kałuż. Jest sucho i twardo. I oby tak było jak najdłużej.
Potrzebujemy rąk do pracy!!!!!!!!! Zgłaszajcie się do Sylwii 602519888. 
 
Aktualizacja 10. listopada 2019:
Brakuje nam czasu na grabienie. Są jacyś chętni do prac? Przydałoby się trochę popracować, aby przygotować ścieżkę do zimy.
Czekamy na wysuszenie lasu. Musimy wjechać ciężarówką z kruszcem, żeby móc ruszyć z remontem trasy. Tak, tak, czeka nas remont, o którym pisaliśmy niżej. Chcemy poprawić nieco trasę po tych kilku latach i przygotować ją na kolejne parę lat.
Dziękujemy restauracji Zielone Wzgórze na naprawę kładki - nowe deski to bezpieczeństwo rowerzystów na trasie.
 
Aktualizacja 29 września 2019:
Trasa niedawno uprzątnięta. Jesteśmy jeszcze przed remontem, więc mogą zdarzyć się kałuże - dziś była jedna.
Uwaga na wiatr! Ma wiać dość mocno.
Jeździ się wspaniale :)
 
Aktualizacja 26 lipca 2019:
UWAGA! W okolicach ścieżki Suliwoods odbywają się aktualnie prace leśne. W jednym miejscu ścieżka jest nieco potargana przez zwózkę drewna - mniej więcej w połowie tam gdzie las zmienia się z iglastego na liściasty, za prostą linią pumptracka przy skręcie w lewo na odcinku około 30m. Uważajcie, aby tam zwolnić, gdyż nawieziona ziemia w zakręcie powoduje, że jest niestabilnie. W ciągu kilku dni sytuacja powinna ulec poprawie.
Ścieżka jest ogólnie szybka i sucha, ale jeśli nie uda Wam się przeskoczyć lub ominąć 2 kałuż, to dojedziecie na dół ubrani w parę błotnych kropek :)
 
Aktualizacja 16 lipca 2019:
Były dni kiedy było baaaardzo mokro - dziękujemy Wam serdecznie, że oszczędziliście nam pracy i większość z Was odpuściła sobie jazdę w deszczowe dni. 
Dzięki temu ścieżka jest wciąż w świetnym stanie.
Dziś jest sucho i szybko. Poza 3 małymi i 2 większymi kałużami (klasycznie przed mostkiem i za mostkiem) oraz połamanym dwóm deskom na mostku (da się przejechać, oczywiście bez schodzenia z roweru :) ), to ścieżka jest w idealnym stanie i jeździ się wspaniale.
 
Nam brakuje czasu nie tylko na zaplanowany na ten rok remont ścieżki, ale nawet na częste wizyty na ścieżce. Stąd brak aktualizacji w ciągu ostatnich 3 miesięcy.
Nie wiemy czy damy radę wykonać remont w tym sezonie, nic nie obiecujemy. Trzeba nawieźć ponad 100 ton kruszca wywrotkami, rozładować go RĘCZNIE na taczki, rozwieść taczkami RĘCZNIE wzdłuż ścieżki i potem również ręcznie popracować na trasie. To ogrom prac. Potrzebne jest na to lekko ze 2 tygodnie wolnego czasu i dobrze ogarnięta ekipa robotników. Obecnie nie możemy sobie na to pozwolić z uwagi na niemowlaczka którym zajmujemy się od prawie roku :)  (dla tych co nie wiedzą: utrzymaniem ścieżki zajmuje się Piotrek i Sylwia)
Życzcie nam spokojnej głowy, zgłaszajcie się do prac przy ścieżce, a na pewno sytuacja ulegnie zmianie. Jeździjcie ile wlezie i do zobaczenia na ścieżce!
  
 
 
 
 
 
Aktualizacja 16 kwietnia 2019:
Właściwie bez zmian. Jest sucho i baaardzo fajnie :)
Święta Wielkanocne na rowerach? O tak!
 
Aktualizacja 2 kwietnia 2019:
Dziś ponownie ruszyliśmy w las wykonać dość długi (parę godzin było) małżeński spacer (Piotr Szwedowski i Sylwia Szwedowska) z dzieckiem w wózku i z dmuchawą. Spaliliśmy kolejne litry benzyny. Efekt? Cała ścieżka jest specjalnie dla Was uprzątnięta i przygotowana do jazdy 🌲❤️🌲 Warunki są idealne, ścieżka jest suchutka, idealnie gładka i szybka. Pogoda ma być super, więc zapowiada się fajny weekend na rowerach w Suliwoods!
W tak dobrej kondycji po zimie nasza ścieżka nie była jeszcze nigdy!
P.S. musimy jeszcze wyciąć trochę zarośli i dzikich róż. No i ta kładka.. mimo, że jest już przejezdna, to wciąż wymaga jeszcze naprawy za pomocą gwoździ i młotka. Chcemy to zrobić jeszcze przed piątkiem jak czas nam pozwoli 💪 💪💪 Chyba, że Ty drogi czytelniku masz czas, to zapraszamy do pomocy!
 
 
Aktualizcja 23 marca 2019:
Od parunastu dni jest sucho, ciepło i idealnie. Trasa jest idealnie sucha.
Wciąż brakuje nam czasu, aby uporządkować trasę (grabienie i drobne poprawki) po zimie. A czeka nas w tym roku jeszcze duży remont... Jeszcze nie wiemy kiedy zaczniemy prace, ale jeśli to czytasz i jesteś chętny do pomocy, to zapraszamy (tel. 602519888)
 
Aktualizacja 23 lutego 2019:
Przedwoczraj i wczoraj padał mocny deszcz w dzień i w nocy. Las jest mokry, ale ścieżka nie jest jakoś bardzo miękka. W niektórych momentach trzeba uważąć, aby nie niszczyć trasy (przy mostku, i w 2-3 miejscach tych co zwykle)
Dodatkowe utrudnienie pojawiło się dziś rano: niewielkie drzewa leżą po ścince prowadzonej w lesie. Nadleśnictwo zajmie się uprzątnięciem tych drzew, ale Wy musicie tam wyhamować i przeprowadzić rowery. Jest to dokładnie w tym miejscu gdzie pędzi się dość szybko w dół (jakieś 100m przed sekcją skoczni). Uważajcie i bawcie się dobrze na naszej trasie :)
 
 
 Aktualizacja z 16 lutego 2019: przedstawiamy zdjęcia na których widać stan ścieżki - jest bardzo dobrze :)
- aktualizacja 07.02.2019: Przewrócone drzewo wczoraj rano zostało uprzątnięte przez pracowników Nadleśnictwa Miękinia. Przy okazji serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu za bardzo szybkie załatwienie sprawy. Z naszym nadleśnictwem współpracujemy od kilku lat i zawsze stają na wysokości zadania szanując naszą pracę oraz Was, rowerzystów odwiedzających nasze lasy. 
Trasa w pełni przejezdna, ale w lesie jest odwilż, więc jest bardzo mokro. Przypominamy, że w sezonie zimowym ścieżka nie jest przez nas utrzymywana (nie grabimy, nie dmuchamy, nie kopiemy, nie poprawiamy). Dlatego prosimy, starajcie się nie niszczyć trasy. Nie róbcie kolein, omijajcie mokre miejsca (nie przejeżdzajcie przez nie). Dziękujemy!
 
- aktualizacja 06.02.2019: UWAGA! Wczoraj przewróciło się drzewo na ścieżkę! Znajduje się ono w miejscu gdzie są dwa stoliki do skakania i zaraz za nimi element pumptracka - to tam leży konar. Zgłosiliśmy już do Nadleśnictwa prośbę o usunięcie drzewa (bez zgody sami nie możemy tego robić). Uważajcie na trasie! Damy znać jak trasa będzie już przejezdna.
 
- aktualizacja luty 2019: FILM od Mikołaja: 
link do filmu: https://www.instagram.com/p/BtQ9BYegx-7/
 
- aktualizacja styczniowa 2019: ścieżka jest zmrożona i twarda, całość przejezdna
 
ZIMA 2018/2019: ŚCIEŻKA NIE JEST UTRZYMYWANA (nie grabimy, nie poprawiamy band, nie używamy dmuchawy, nie kopiemy, nie wykonujemy żadnych prac)
 
- Aktualizacja 20 listopada: Pierwszy śnieg oznacza, że zima zawitała już w Suliwoods. Temperatury około 0, czyli jest mokro, ale jak przymrozi, to jest twardo. Trasa jest czynna cały rok, dlatego prosimy jak zawsze o nie niszczenie trasy w mokre dni i nie robienie kolein, które bardzo trudno jest potem wyrównywać. W weekend ma być około 6-7 stopni, ma padać deszcz - będzie zimno i mokro! Pamiętajcie o ciepłym stroju.
Najbliższa myjnia ręczna znajduje się w Sobótce przy Turystycznej 1 (www.darcar24.pl) i tam możecie porządnie umyć swoje rowery.
 
- Aktualizacja 5 listopada: Uprzątnięto trochę większych gałęzi po ostatnich wichurach. Trasa przejezdna. Dziś już nie padało, a momentami nawet było słońce. Niestety jest mokro. Zapraszamy wszystkich lubiących się ubrudzić :) Ścieżka otwarta, ale jest sporo liści - spadają codziennie w kosmicznej ilości. 
I kolejny filmik od Mikołaja - dobrze widać aktualny warun:
 (filmik do obejrzenia też tutaj: https://www.instagram.com/p/BphupAxCP3n/ )
- Aktualizacja 29 października: Padał mocny deszcz, na trasie jest obecnie mokro, ale jeszcze bez większych kałuż. Mokre liście sprawiają, że może być ślisko. Uważajcie na siebie!
- Aktualizacja 22 października: Nadal jest sucho. Aż za sucho, bo nie można wejść na ścieżkę z dmuchawą żeby nieco posprzątać pierwsze spadające liście. Czekamy na deszczyk :) Jeżdzi się super, jest twardo i szybko. Niżej filmik od lokalnego rajdera Mikołaja:
(filmik do obejrzenia też tutaj: https://www.instagram.com/p/BphupAxCP3n/?taken-by=mikomtb )
- Aktualizacja 12 października 2018: Trasa nadal jest idealnie sucha i twarda.
UWAGA! Jutro, czyli 13 października zalecamy nie jeździć trasą, gdyż biegnie nią jeden z etapów zawodów Bike Maraton. Będzie tłoczno i niebezpiecznie. Od niedzieli możecie znowu spokojnie przyjeżdzać z rodzinami :)
- Aktualizacja z września: Bez zmian. Trasa sucha, idealna do szybkiej jazdy
- Aktualizacja z sierpnia: Trasa sucha, idealna do szybkiej jazdy
- Aktualizacja 25 lipca: Nie pada, świeci mocne słońce, ścieżka wyschła już prawie w całości i jest znowu fajnie :)
- Aktualizacja 22 lipca: Od wczoraj nie pada, dziś jest słonecznie, a to znaczy, że zaczynamy schnąć. Ścieżka nadal potrzebuje odpoczynku, ale jeździć można. Tylko uważajcie na błotko i nie róbcie kolein w mokrych miejscach. Miłej jazdy!
- Aktualizacja 18 lipca: Od wczoraj o okrutnie leje deszcz. I tak będzie jeszcze kilka dni. Wody w lasach jest naprawdę dużo. Ścieżka jest mokra i w niektórych miejscach miękka. Prosimy o wstrzymanie się z jazdą, aby nie robić dziur i kolein. Dziękujemy za współpracę!
Aby ścieżka wyschła potrzeba przynajmniej kilka zupełnie suchych i słonecznych dni. Na razie jest 19 stopni i codziennie pada deszcz, a prognozy pogody nie są po naszej stronie. Czekamy..
 - Stan na 16 lipca 2018: Ostatnie dni pięknej pogody wysuszyły ścieżkę. Dziś zostały wykonane niewielkie prace łopatami w miejscach gdzie jeszcze stała woda. Dziękujemy za pomoc lokalnej młodzieży rowerowej!
Są wakacje, więc wizytują u nas ludzie z różnych zakątków Polski. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy! Wysyłajcie nam zdjęcia z jazdy!
  
 - Stan na 12 lipca 2018: Po wczorajszej burzy jest mokro w całym ślężańskim lesie. Przelało się sporo wody. Trasa ogólnie jest oczywiście w pełni przejezdna, ale uważajcie na kilka kałuż w środkowej części trasy. Góra i dół trasy twarde i świetnie odwodnione. Jeździ się nadal wspaniale.
 - Stan na  03 lipca 2018: po intensywnych opadach deszczu w końcówce czerwca, jeszcze tydzień temu na trasie było mokro, ale dziś sytuacja z dnia na dzień jest coraz lepsza. Obecnie stoją tylko dwie kałuże. Trasa ogólnie jest już sucha i twarda, jeździ się wspaniale.

Maj-Czerwiec 2018 - Trasa jest sucha i gotowa do jazdy!

 
Aktualne warunki na trasie: 
- Maj 2018: jest idealnie
- 10 czerwca 2018: nadal sucho, trasa jest perfekcyjna i mega szybka! UWAGA! w lesie jest bardzo sucho, nie palcie ognia.
- 28 czerwca 2018: po ostatnich opadach deszczu w lasach Ślęży jest bardzo mokro. Trasa jest przejezdna, ale prosimy o nie jeżdzenie w bardzo mokre dni, aby nie niszczyć trasy. Z góry dziękujemy za współpracę :)
 

Kwiecień 2018 - Trasa jest sucha i gotowa do jazdy!

 
Aktualne warunki na trasie:
- stan na 5 kwietnia 2018: Momentami mokro, lekkie koleiny, za kładkami uskoki - uważajcie na siebie, załóżcie błotniki.
- stan na 12 kwietnia 2018: Uprzątneliśmy trasę. Zwalone drzewa zostały usunięte, trasa schnie. Można napotkać twarde koleiny. Wciąż uważajcie na uskoki za kładkami.
- stan na 20 kwietnia 2018: Trasa jest sucha i w pełni przejezdna. Można napotkać twarde koleiny, ale nie utrudniają płynnej jazdy. Wciąż uważajcie na uskoki za kładkami.

Marzec 2018: trasa otwarta, ale jeździjcie ostrożnie i nie niszczcie jej w błotne dni

 
na trasie pojawiły się takie tabliczki:

16 stycznia 2018 - trasa ponownie czynna

 
Nadleśnictwo Miękinia stanęło na wysokości zadania i w EKSPRESOWYM tempie uprzątnęło trasę oraz naprawiło zniszczoną kładkę. Nadleśnictwo wykonało piękną nową kłądkę specjalnie dla Was! Wszystkie uszkodzenia są już naprawione. Nie musimy czekać do wiosny - możemy już jeździć :)
 
Dzięki temu trasa ponownie jest przejezdna!  DZIĘKUJEMY!!!
 
Dzisiejszy przymrozek utwardził całą trasę. Śniegu jeszcze brak, więc jeździ się wpaniale - zapraszamy!
 
 
 

9-15 stycznia 2018 - trasa nieczynna

 
Ostatnie prace na trasie wykonaliśmy w listopadzie przygotowując ją dla Was na zimę. Trasa była możliwie odwodniona, porządnie zagrabiona i wyczyszczona z gałęzi po wietrznej jesieni.
 
Niestety wydarzyła się straszna rzecz na początku stycznia 2018: wycinka drzew i zwózka drewna, kompletnie zniszczyła kilka krótkich odcinków trasy. To oznacza, że trasa od 9 stycznia 2018 jest nieprzejezdna! Zdjęcia zniszczeń niżej.
 
Sprawę zglosiliśmy już komu trzeba. Mamy nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych zniszczeń naszej kochanej trasy. 
 
To wydarzenie to dla nas koszmar, jest nam bardzo przykro :(
 
Wiosną ruszymy z pracami naprawczymi używając koparki i kruszca. Do tego czasu musicie uważać na trasie. Musicie liczyć się z utrudnieniami, zachowajcie szczególną ostrożność. Początkującym rowerzystom odradzamy jazdę.
 
Termin ponownego otwarcia trasy podamy po wykonaniu prac (pewnie będzie to maj 2018). 
 
  
styczniowe zdjęcia dzięki uprzejmości Endurocorp
Copyright ©2016 Suliwoods.pl, All Rights Reserved