Warunki na ścieżce KrossTrail

Zauważyłeś większe straty na trasie? Zgłoś nam sprawę, najlepiej ze zdjęciami (suliwoods@gmail.com) - dziękujemy!
 
Aktualizacja 14 sierpnia:
Ścieżka idealnie sucha. Od wczoraj parę metrów górnego odcinka nieco uszkodzony przez prace leśne (zwózka drzewa). Mimo małych utrudnień ścieżka w pełni przejezdna! Na razie czekamy na zakończenie tych prac, aby można było wykonać naprawy uszkodzonego fragmentu (dokładnie tam, gdzie w zeszłym roku). 
Z dobrych informacji: Kruszec do remontu zaczął już wjeżdzać na górę :) Na razie kilkadziesiąt ton. Droga dojazdowa którą może wjechać wywrotka z takim ładunkiem musi być idealnie sucha. Akurat w nocy z 10 na 11 sierpnia lunęło deszczem, a nasz transport wjeżdżał 11 sierpnia rano... Co za pech.. Kolejne transporty we wtorek - ma być sucho. Potem kolejne. Ojjjj dużo tego będzie.. Przed nami OGROM prac remontowych. Remont trasy zrobimy jeszcze w tym sezonie, ale na razie spokojnie możecie jeździć - nie będziemy Wam teraz przeszkadzać, wykorzystajcie wakacje i piękną pogodę najlepiej jak się da w Masywie Ślęży!
Miłej jazdy!!!!!
 
P.S. krótki czas temu został usunięty z trasy tzw. psychodrop. Bardzo nas to cieszy, bo ta przeszkoda nie była budowana za naszą zgodą i od początku stwarzała zagrożenie dla osób jadących bandami w doł. W dodatku kąt lądowania był koszmarem dla każdego kto spróbował z skoczyć z tego dropa (parę osób było, serio..). Na szczęście nikt się tam nie rozwalił :) AMEN :)
 
Aktualizacja 22 lipca:
Jeszcze tydzień temu wciąż lało :( Dwa dni temu oberwanie chmury - i znowu błoto na maksa. To lato nas nie rozpieszcza. Ale dziś można powiedzieć, że wychodzimy na prostą :) Ścieżka schnie. Są pojedyncze kałuże, trochę błotka, ale całość przejezdna i przygotowana do jazdy. Pogoda ma być teraz stabilna i w miarę sucha.
Jak tylko przeschną lepiej leśne drogi dojazdowe, to w końcu ruszymy z transportem kruszca do generalnego remontu ścieżki na który już tak długo wszyscy czekamy!
 
Aktualizacja 19 czerwca:
Od ponad tygodnia leje deszcz Dziś od samego rana pada bez przerwy. Wczoraj i przedwczoraj też padało. Po ostatnich 2 dużych burzach było mega mokro, spadło kilka sporych gałęzi, ale większych szkód nie było. Uprzątnęliśmy ścieżkę, jednak prosimy Was: ODPUŚCIE TERAZ WIZYTY. Jest koszmarnie mokro w całym lesie. Na ścieżce w środkowej części (głównie w rejonach kładki) są duże kałuże i wyszło błoto. Nie róbcie kolein, bo dokładacie nam ogromu pracy.
Wywrotka z kruszcem nie dała rady wjechać w zeszłym tygodniu i przez najbliższe 2 tygodnie tam nie wjedzie, więc nie możemy zacząć prac remontowych. 
 
Aktualizacja 22 maja: 
Ścieżka idealnie sucha, gładka i szybka. Jest fajnie - zapraszamy!(choć prognozy pogody mówią, że ma padać.. zobaczymy)
Uwaga! Nie śmiećcie, zabierzcie śmieci ze sobą. Nie palcie ognia, jest znowu bardzo sucho. Dbajmy o nasz ślężański las! 
 
Aktualizacja 10 maja 2020:
Ścieżka jest ponownie uprzątnięta. Ostatnio było ekstra sucho, twardo i szybko. Dziś po mocnych opadach deszczu jest mokro, jest kilka kałuż, ale jeździ się fajnie :)
 
Cały COVID-19 bardzo nam namącił w terminarzu remontowym 2020 :( Prace na trasie musieliśmy mocno przełożyć. Ale dziś mamy dobre wiadomości! Wielkimi krokami zbliża się remont trasy :)
Mamy już wykonawcę, mamy już materiały, mamy transport, mamy pomysł, mamy ręce do pracy, a przede wszystkim MAMY NA TO WSZYSTKO PIENIĄDZE!! Dopinamy ostatnie szczegóły. Dzięki temu, że przez ostanie 4 lata utrzymywaliśmy trasę za prywatne pieniądze nie pobierając żadnych wynagrodzeń, trasa zostanie wyremontowana oczywiście z funduszy zebranych w 2016 roku w ramach akcji polakpotrafi, kórych mamy jeszcze 100% tego co zostało w przedstawionym w raporcie po zakończeniu projektu w 2016r - czyli około 17.000zł! Po raz kolejny to dzięki Wam kochani przygotujemy ścieżkę na kolejne kilka lat dobrej jazdy.
Warunki korzystania ze ścieżki absolutnie nie ulegną zmianom. Wciąż ścieżka będzie zupełnie darmowa, dostępna dla każdego o każdej porze dnia i roku.
 
 
Aktualizacja 30 stycznia 2020:
Dzięki kolegom z rowerowej ekipy Endurocorp oraz pracownikom z Zielonego Wzgórza w ostatnich dniach wykonane zostały prace na ścieżce:
1. Naprawiona kładka
2. Prawie cała trasa została uprzątnięta z liści. Reszta prac zaplanowana jest na weekend. Dziękujemy za prace z dmuchawą szczególnie Mateuszowi z rowerowej ekipy Endurocorp oraz Kamilowi z Zielonego Wzgórza.
I znowu jeżdzi się lepiej :)
 
        
Wszystkie prace wykonano jak zwykle z prywatnej kieszeni.
 
Aktualizacja 10 grudnia 2019:
Mamy małe przymrozki i brak deszczu, czyli warunki idealne do jazdy bez błota i kałuż. Jest sucho i twardo. I oby tak było jak najdłużej.
Potrzebujemy rąk do pracy!!!!!!!!! Zgłaszajcie się do Sylwii 602519888. 
 
Aktualizacja 10. listopada 2019:
Brakuje nam czasu na grabienie. Są jacyś chętni do prac? Przydałoby się trochę popracować, aby przygotować ścieżkę do zimy.
Czekamy na wysuszenie lasu. Musimy wjechać ciężarówką z kruszcem, żeby móc ruszyć z remontem trasy. Tak, tak, czeka nas remont, o którym pisaliśmy niżej. Chcemy poprawić nieco trasę po tych kilku latach i przygotować ją na kolejne parę lat.
Dziękujemy restauracji Zielone Wzgórze na naprawę kładki - nowe deski to bezpieczeństwo rowerzystów na trasie.
 
Aktualizacja 29 września 2019:
Trasa niedawno uprzątnięta. Jesteśmy jeszcze przed remontem, więc mogą zdarzyć się kałuże - dziś była jedna.
Uwaga na wiatr! Ma wiać dość mocno.
Jeździ się wspaniale :)
 
Aktualizacja 26 lipca 2019:
UWAGA! W okolicach ścieżki Suliwoods odbywają się aktualnie prace leśne. W jednym miejscu ścieżka jest nieco potargana przez zwózkę drewna - mniej więcej w połowie tam gdzie las zmienia się z iglastego na liściasty, za prostą linią pumptracka przy skręcie w lewo na odcinku około 30m. Uważajcie, aby tam zwolnić, gdyż nawieziona ziemia w zakręcie powoduje, że jest niestabilnie. W ciągu kilku dni sytuacja powinna ulec poprawie.
Ścieżka jest ogólnie szybka i sucha, ale jeśli nie uda Wam się przeskoczyć lub ominąć 2 kałuż, to dojedziecie na dół ubrani w parę błotnych kropek :)
 
Aktualizacja 16 lipca 2019:
Były dni kiedy było baaaardzo mokro - dziękujemy Wam serdecznie, że oszczędziliście nam pracy i większość z Was odpuściła sobie jazdę w deszczowe dni. 
Dzięki temu ścieżka jest wciąż w świetnym stanie.
Dziś jest sucho i szybko. Poza 3 małymi i 2 większymi kałużami (klasycznie przed mostkiem i za mostkiem) oraz połamanym dwóm deskom na mostku (da się przejechać, oczywiście bez schodzenia z roweru :) ), to ścieżka jest w idealnym stanie i jeździ się wspaniale.
 
Nam brakuje czasu nie tylko na zaplanowany na ten rok remont ścieżki, ale nawet na częste wizyty na ścieżce. Stąd brak aktualizacji w ciągu ostatnich 3 miesięcy.
Nie wiemy czy damy radę wykonać remont w tym sezonie, nic nie obiecujemy. Trzeba nawieźć ponad 100 ton kruszca wywrotkami, rozładować go RĘCZNIE na taczki, rozwieść taczkami RĘCZNIE wzdłuż ścieżki i potem również ręcznie popracować na trasie. To ogrom prac. Potrzebne jest na to lekko ze 2 tygodnie wolnego czasu i dobrze ogarnięta ekipa robotników. Obecnie nie możemy sobie na to pozwolić z uwagi na niemowlaczka którym zajmujemy się od prawie roku :)  (dla tych co nie wiedzą: utrzymaniem ścieżki zajmuje się Piotrek i Sylwia)
Życzcie nam spokojnej głowy, zgłaszajcie się do prac przy ścieżce, a na pewno sytuacja ulegnie zmianie. Jeździjcie ile wlezie i do zobaczenia na ścieżce!
  
 
 
 
 
 
Aktualizacja 16 kwietnia 2019:
Właściwie bez zmian. Jest sucho i baaardzo fajnie :)
Święta Wielkanocne na rowerach? O tak!
 
Aktualizacja 2 kwietnia 2019:
Dziś ponownie ruszyliśmy w las wykonać dość długi (parę godzin było) małżeński spacer (Piotr Szwedowski i Sylwia Szwedowska) z dzieckiem w wózku i z dmuchawą. Spaliliśmy kolejne litry benzyny. Efekt? Cała ścieżka jest specjalnie dla Was uprzątnięta i przygotowana do jazdy 🌲❤️🌲 Warunki są idealne, ścieżka jest suchutka, idealnie gładka i szybka. Pogoda ma być super, więc zapowiada się fajny weekend na rowerach w Suliwoods!
W tak dobrej kondycji po zimie nasza ścieżka nie była jeszcze nigdy!
P.S. musimy jeszcze wyciąć trochę zarośli i dzikich róż. No i ta kładka.. mimo, że jest już przejezdna, to wciąż wymaga jeszcze naprawy za pomocą gwoździ i młotka. Chcemy to zrobić jeszcze przed piątkiem jak czas nam pozwoli 💪 💪💪 Chyba, że Ty drogi czytelniku masz czas, to zapraszamy do pomocy!
 
 
Aktualizcja 23 marca 2019:
Od parunastu dni jest sucho, ciepło i idealnie. Trasa jest idealnie sucha.
Wciąż brakuje nam czasu, aby uporządkować trasę (grabienie i drobne poprawki) po zimie. A czeka nas w tym roku jeszcze duży remont... Jeszcze nie wiemy kiedy zaczniemy prace, ale jeśli to czytasz i jesteś chętny do pomocy, to zapraszamy (tel. 602519888)
 
Aktualizacja 23 lutego 2019:
Przedwoczraj i wczoraj padał mocny deszcz w dzień i w nocy. Las jest mokry, ale ścieżka nie jest jakoś bardzo miękka. W niektórych momentach trzeba uważąć, aby nie niszczyć trasy (przy mostku, i w 2-3 miejscach tych co zwykle)
Dodatkowe utrudnienie pojawiło się dziś rano: niewielkie drzewa leżą po ścince prowadzonej w lesie. Nadleśnictwo zajmie się uprzątnięciem tych drzew, ale Wy musicie tam wyhamować i przeprowadzić rowery. Jest to dokładnie w tym miejscu gdzie pędzi się dość szybko w dół (jakieś 100m przed sekcją skoczni). Uważajcie i bawcie się dobrze na naszej trasie :)
 
 
 Aktualizacja z 16 lutego 2019: przedstawiamy zdjęcia na których widać stan ścieżki - jest bardzo dobrze :)
- aktualizacja 07.02.2019: Przewrócone drzewo wczoraj rano zostało uprzątnięte przez pracowników Nadleśnictwa Miękinia. Przy okazji serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu za bardzo szybkie załatwienie sprawy. Z naszym nadleśnictwem współpracujemy od kilku lat i zawsze stają na wysokości zadania szanując naszą pracę oraz Was, rowerzystów odwiedzających nasze lasy. 
Trasa w pełni przejezdna, ale w lesie jest odwilż, więc jest bardzo mokro. Przypominamy, że w sezonie zimowym ścieżka nie jest przez nas utrzymywana (nie grabimy, nie dmuchamy, nie kopiemy, nie poprawiamy). Dlatego prosimy, starajcie się nie niszczyć trasy. Nie róbcie kolein, omijajcie mokre miejsca (nie przejeżdzajcie przez nie). Dziękujemy!
 
- aktualizacja 06.02.2019: UWAGA! Wczoraj przewróciło się drzewo na ścieżkę! Znajduje się ono w miejscu gdzie są dwa stoliki do skakania i zaraz za nimi element pumptracka - to tam leży konar. Zgłosiliśmy już do Nadleśnictwa prośbę o usunięcie drzewa (bez zgody sami nie możemy tego robić). Uważajcie na trasie! Damy znać jak trasa będzie już przejezdna.
 
- aktualizacja luty 2019: FILM od Mikołaja: 
link do filmu: https://www.instagram.com/p/BtQ9BYegx-7/
 
- aktualizacja styczniowa 2019: ścieżka jest zmrożona i twarda, całość przejezdna
 
ZIMA 2018/2019: ŚCIEŻKA NIE JEST UTRZYMYWANA (nie grabimy, nie poprawiamy band, nie używamy dmuchawy, nie kopiemy, nie wykonujemy żadnych prac)
 
- Aktualizacja 20 listopada: Pierwszy śnieg oznacza, że zima zawitała już w Suliwoods. Temperatury około 0, czyli jest mokro, ale jak przymrozi, to jest twardo. Trasa jest czynna cały rok, dlatego prosimy jak zawsze o nie niszczenie trasy w mokre dni i nie robienie kolein, które bardzo trudno jest potem wyrównywać. W weekend ma być około 6-7 stopni, ma padać deszcz - będzie zimno i mokro! Pamiętajcie o ciepłym stroju.
Najbliższa myjnia ręczna znajduje się w Sobótce przy Turystycznej 1 (www.darcar24.pl) i tam możecie porządnie umyć swoje rowery.
 
- Aktualizacja 5 listopada: Uprzątnięto trochę większych gałęzi po ostatnich wichurach. Trasa przejezdna. Dziś już nie padało, a momentami nawet było słońce. Niestety jest mokro. Zapraszamy wszystkich lubiących się ubrudzić :) Ścieżka otwarta, ale jest sporo liści - spadają codziennie w kosmicznej ilości. 
I kolejny filmik od Mikołaja - dobrze widać aktualny warun:
 (filmik do obejrzenia też tutaj: https://www.instagram.com/p/BphupAxCP3n/ )
- Aktualizacja 29 października: Padał mocny deszcz, na trasie jest obecnie mokro, ale jeszcze bez większych kałuż. Mokre liście sprawiają, że może być ślisko. Uważajcie na siebie!
- Aktualizacja 22 października: Nadal jest sucho. Aż za sucho, bo nie można wejść na ścieżkę z dmuchawą żeby nieco posprzątać pierwsze spadające liście. Czekamy na deszczyk :) Jeżdzi się super, jest twardo i szybko. Niżej filmik od lokalnego rajdera Mikołaja:
(filmik do obejrzenia też tutaj: https://www.instagram.com/p/BphupAxCP3n/?taken-by=mikomtb )
- Aktualizacja 12 października 2018: Trasa nadal jest idealnie sucha i twarda.
UWAGA! Jutro, czyli 13 października zalecamy nie jeździć trasą, gdyż biegnie nią jeden z etapów zawodów Bike Maraton. Będzie tłoczno i niebezpiecznie. Od niedzieli możecie znowu spokojnie przyjeżdzać z rodzinami :)
- Aktualizacja z września: Bez zmian. Trasa sucha, idealna do szybkiej jazdy
- Aktualizacja z sierpnia: Trasa sucha, idealna do szybkiej jazdy
- Aktualizacja 25 lipca: Nie pada, świeci mocne słońce, ścieżka wyschła już prawie w całości i jest znowu fajnie :)
- Aktualizacja 22 lipca: Od wczoraj nie pada, dziś jest słonecznie, a to znaczy, że zaczynamy schnąć. Ścieżka nadal potrzebuje odpoczynku, ale jeździć można. Tylko uważajcie na błotko i nie róbcie kolein w mokrych miejscach. Miłej jazdy!
- Aktualizacja 18 lipca: Od wczoraj o okrutnie leje deszcz. I tak będzie jeszcze kilka dni. Wody w lasach jest naprawdę dużo. Ścieżka jest mokra i w niektórych miejscach miękka. Prosimy o wstrzymanie się z jazdą, aby nie robić dziur i kolein. Dziękujemy za współpracę!
Aby ścieżka wyschła potrzeba przynajmniej kilka zupełnie suchych i słonecznych dni. Na razie jest 19 stopni i codziennie pada deszcz, a prognozy pogody nie są po naszej stronie. Czekamy..
 - Stan na 16 lipca 2018: Ostatnie dni pięknej pogody wysuszyły ścieżkę. Dziś zostały wykonane niewielkie prace łopatami w miejscach gdzie jeszcze stała woda. Dziękujemy za pomoc lokalnej młodzieży rowerowej!
Są wakacje, więc wizytują u nas ludzie z różnych zakątków Polski. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy! Wysyłajcie nam zdjęcia z jazdy!
  
 - Stan na 12 lipca 2018: Po wczorajszej burzy jest mokro w całym ślężańskim lesie. Przelało się sporo wody. Trasa ogólnie jest oczywiście w pełni przejezdna, ale uważajcie na kilka kałuż w środkowej części trasy. Góra i dół trasy twarde i świetnie odwodnione. Jeździ się nadal wspaniale.
 - Stan na  03 lipca 2018: po intensywnych opadach deszczu w końcówce czerwca, jeszcze tydzień temu na trasie było mokro, ale dziś sytuacja z dnia na dzień jest coraz lepsza. Obecnie stoją tylko dwie kałuże. Trasa ogólnie jest już sucha i twarda, jeździ się wspaniale.

Maj-Czerwiec 2018 - Trasa jest sucha i gotowa do jazdy!

 
Aktualne warunki na trasie: 
- Maj 2018: jest idealnie
- 10 czerwca 2018: nadal sucho, trasa jest perfekcyjna i mega szybka! UWAGA! w lesie jest bardzo sucho, nie palcie ognia.
- 28 czerwca 2018: po ostatnich opadach deszczu w lasach Ślęży jest bardzo mokro. Trasa jest przejezdna, ale prosimy o nie jeżdzenie w bardzo mokre dni, aby nie niszczyć trasy. Z góry dziękujemy za współpracę :)
 

Kwiecień 2018 - Trasa jest sucha i gotowa do jazdy!

 
Aktualne warunki na trasie:
- stan na 5 kwietnia 2018: Momentami mokro, lekkie koleiny, za kładkami uskoki - uważajcie na siebie, załóżcie błotniki.
- stan na 12 kwietnia 2018: Uprzątneliśmy trasę. Zwalone drzewa zostały usunięte, trasa schnie. Można napotkać twarde koleiny. Wciąż uważajcie na uskoki za kładkami.
- stan na 20 kwietnia 2018: Trasa jest sucha i w pełni przejezdna. Można napotkać twarde koleiny, ale nie utrudniają płynnej jazdy. Wciąż uważajcie na uskoki za kładkami.

Marzec 2018: trasa otwarta, ale jeździjcie ostrożnie i nie niszczcie jej w błotne dni

 
na trasie pojawiły się takie tabliczki:

16 stycznia 2018 - trasa ponownie czynna

 
Nadleśnictwo Miękinia stanęło na wysokości zadania i w EKSPRESOWYM tempie uprzątnęło trasę oraz naprawiło zniszczoną kładkę. Nadleśnictwo wykonało piękną nową kłądkę specjalnie dla Was! Wszystkie uszkodzenia są już naprawione. Nie musimy czekać do wiosny - możemy już jeździć :)
 
Dzięki temu trasa ponownie jest przejezdna!  DZIĘKUJEMY!!!
 
Dzisiejszy przymrozek utwardził całą trasę. Śniegu jeszcze brak, więc jeździ się wpaniale - zapraszamy!
 
 
 

9-15 stycznia 2018 - trasa nieczynna

 
Ostatnie prace na trasie wykonaliśmy w listopadzie przygotowując ją dla Was na zimę. Trasa była możliwie odwodniona, porządnie zagrabiona i wyczyszczona z gałęzi po wietrznej jesieni.
 
Niestety wydarzyła się straszna rzecz na początku stycznia 2018: wycinka drzew i zwózka drewna, kompletnie zniszczyła kilka krótkich odcinków trasy. To oznacza, że trasa od 9 stycznia 2018 jest nieprzejezdna! Zdjęcia zniszczeń niżej.
 
Sprawę zglosiliśmy już komu trzeba. Mamy nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych zniszczeń naszej kochanej trasy. 
 
To wydarzenie to dla nas koszmar, jest nam bardzo przykro :(
 
Wiosną ruszymy z pracami naprawczymi używając koparki i kruszca. Do tego czasu musicie uważać na trasie. Musicie liczyć się z utrudnieniami, zachowajcie szczególną ostrożność. Początkującym rowerzystom odradzamy jazdę.
 
Termin ponownego otwarcia trasy podamy po wykonaniu prac (pewnie będzie to maj 2018). 
 
  
styczniowe zdjęcia dzięki uprzejmości Endurocorp
Copyright ©2016 Suliwoods.pl, All Rights Reserved