Warunki na ścieżce KrossTrail
Tu będziemy pisać o warunkach na ścieżce Suliwoods KrossTrail

 
Zauważyłeś większe straty na trasie? Zgłoś nam sprawę, najlepiej ze zdjęciami (suliwoods@gmail.com) - dziękujemy!
Pogoda na najbliższe dni:
 
Aktualne warunki na trasie:
 
- Aktualizacja 20 listopada: Pierwszy śnieg oznacza, że zima zawitała już w Suliwoods. Temperatury około 0, czyli jest mokro, ale jak przymrozi, to jest twardo. Trasa jest czynna cały rok, dlatego prosimy jak zawsze o nie niszczenie trasy w mokre dni i nie robienie kolein, które bardzo trudno jest potem wyrównywać. W weekend ma być około 6-7 stopni, ma padać deszcz - będzie zimno i mokro! Pamiętajcie o ciepłym stroju.
Najbliższa myjnia ręczna znajduje się w Sobótce przy Turystycznej 1 (www.darcar24.pl) i tam możecie porządnie umyć swoje rowery.
 
- Aktualizacja 5 listopada: Uprzątnięto trochę większych gałęzi po ostatnich wichurach. Trasa przejezdna. Dziś już nie padało, a momentami nawet było słońce. Niestety jest mokro. Zapraszamy wszystkich lubiących się ubrudzić :) Ścieżka otwarta, ale jest sporo liści - spadają codziennie w kosmicznej ilości. 
I kolejny filmik od Mikołaja - dobrze widać aktualny warun:
 (filmik do obejrzenia też tutaj: https://www.instagram.com/p/BphupAxCP3n/ )
- Aktualizacja 29 października: Padał mocny deszcz, na trasie jest obecnie mokro, ale jeszcze bez większych kałuż. Mokre liście sprawiają, że może być ślisko. Uważajcie na siebie!
- Aktualizacja 22 października: Nadal jest sucho. Aż za sucho, bo nie można wejść na ścieżkę z dmuchawą żeby nieco posprzątać pierwsze spadające liście. Czekamy na deszczyk :) Jeżdzi się super, jest twardo i szybko. Niżej filmik od lokalnego rajdera Mikołaja:
(filmik do obejrzenia też tutaj: https://www.instagram.com/p/BphupAxCP3n/?taken-by=mikomtb )
- Aktualizacja 12 października 2018: Trasa nadal jest idealnie sucha i twarda.
UWAGA! Jutro, czyli 13 października zalecamy nie jeździć trasą, gdyż biegnie nią jeden z etapów zawodów Bike Maraton. Będzie tłoczno i niebezpiecznie. Od niedzieli możecie znowu spokojnie przyjeżdzać z rodzinami :)
- Aktualizacja z września: Bez zmian. Trasa sucha, idealna do szybkiej jazdy
- Aktualizacja z sierpnia: Trasa sucha, idealna do szybkiej jazdy
- Aktualizacja 25 lipca: Nie pada, świeci mocne słońce, ścieżka wyschła już prawie w całości i jest znowu fajnie :)
- Aktualizacja 22 lipca: Od wczoraj nie pada, dziś jest słonecznie, a to znaczy, że zaczynamy schnąć. Ścieżka nadal potrzebuje odpoczynku, ale jeździć można. Tylko uważajcie na błotko i nie róbcie kolein w mokrych miejscach. Miłej jazdy!
- Aktualizacja 18 lipca: Od wczoraj o okrutnie leje deszcz. I tak będzie jeszcze kilka dni. Wody w lasach jest naprawdę dużo. Ścieżka jest mokra i w niektórych miejscach miękka. Prosimy o wstrzymanie się z jazdą, aby nie robić dziur i kolein. Dziękujemy za współpracę!
Aby ścieżka wyschła potrzeba przynajmniej kilka zupełnie suchych i słonecznych dni. Na razie jest 19 stopni i codziennie pada deszcz, a prognozy pogody nie są po naszej stronie. Czekamy..
 - Stan na 16 lipca 2018: Ostatnie dni pięknej pogody wysuszyły ścieżkę. Dziś zostały wykonane niewielkie prace łopatami w miejscach gdzie jeszcze stała woda. Dziękujemy za pomoc lokalnej młodzieży rowerowej!
Są wakacje, więc wizytują u nas ludzie z różnych zakątków Polski. Wszystkich serdecznie pozdrawiamy! Wysyłajcie nam zdjęcia z jazdy!
  
 - Stan na 12 lipca 2018: Po wczorajszej burzy jest mokro w całym ślężańskim lesie. Przelało się sporo wody. Trasa ogólnie jest oczywiście w pełni przejezdna, ale uważajcie na kilka kałuż w środkowej części trasy. Góra i dół trasy twarde i świetnie odwodnione. Jeździ się nadal wspaniale.
 - Stan na  03 lipca 2018: po intensywnych opadach deszczu w końcówce czerwca, jeszcze tydzień temu na trasie było mokro, ale dziś sytuacja z dnia na dzień jest coraz lepsza. Obecnie stoją tylko dwie kałuże. Trasa ogólnie jest już sucha i twarda, jeździ się wspaniale.

Maj-Czerwiec 2018 - Trasa jest sucha i gotowa do jazdy!

 
Aktualne warunki na trasie: 
- Maj 2018: jest idealnie
- 10 czerwca 2018: nadal sucho, trasa jest perfekcyjna i mega szybka! UWAGA! w lesie jest bardzo sucho, nie palcie ognia.
- 28 czerwca 2018: po ostatnich opadach deszczu w lasach Ślęży jest bardzo mokro. Trasa jest przejezdna, ale prosimy o nie jeżdzenie w bardzo mokre dni, aby nie niszczyć trasy. Z góry dziękujemy za współpracę :)
 

Kwiecień 2018 - Trasa jest sucha i gotowa do jazdy!

 
Aktualne warunki na trasie:
- stan na 5 kwietnia 2018: Momentami mokro, lekkie koleiny, za kładkami uskoki - uważajcie na siebie, załóżcie błotniki.
- stan na 12 kwietnia 2018: Uprzątneliśmy trasę. Zwalone drzewa zostały usunięte, trasa schnie. Można napotkać twarde koleiny. Wciąż uważajcie na uskoki za kładkami.
- stan na 20 kwietnia 2018: Trasa jest sucha i w pełni przejezdna. Można napotkać twarde koleiny, ale nie utrudniają płynnej jazdy. Wciąż uważajcie na uskoki za kładkami.

Marzec 2018: trasa otwarta, ale jeździjcie ostrożnie i nie niszczcie jej w błotne dni

 
na trasie pojawiły się takie tabliczki:

16 stycznia 2018 - trasa ponownie czynna

 
Nadleśnictwo Miękinia stanęło na wysokości zadania i w ekspresowym tempie uprzątnęło trasę oraz naprawiło zniszczoną kładkę. Jest jak nowa!
 
Dzięki temu trasa ponownie jest przejezdna!  DZIĘKUJEMY!!!
 
Dzisiejszy przymrozek utwardził całą trasę. Śniegu jeszcze brak, więc jeździ się wpaniale - zapraszamy!
 
 
 

9-15 stycznia 2018 - trasa nieczynna

 
Ostatnie prace na trasie wykonaliśmy w listopadzie przygotowując ją dla Was na zimę. Trasa była możliwie odwodniona, porządnie zagrabiona i wyczyszczona z gałęzi po wietrznej jesieni.
 
Niestety wydarzyła się straszna rzecz na początku stycznia 2018: wycinka drzew i zwózka drewna, kompletnie zniszczyła kilka krótkich odcinków trasy. To oznacza, że trasa od 9 stycznia 2018 jest nieprzejezdna! Zdjęcia zniszczeń niżej.
 
Sprawę zglosiliśmy już komu trzeba. Mamy nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych zniszczeń naszej kochanej trasy. 
 
To wydarzenie to dla nas koszmar, jest nam bardzo przykro, jesteśmy zawiedzeni :(
 
Wiosną ruszymy z pracami naprawczymi używając koparki i kruszca. Do tego czasu musicie uważać na trasie. Musicie liczyć się z utrudnieniami, zachowajcie szczególną ostrożność. Początkującym rowerzystom odradzamy jazdę.
 
Termin ponownego otwarcia trasy podamy po wykonaniu prac (pewnie będzie to maj 2018). 
 
  
styczniowe zdjęcia dzięki uprzejmości Endurocorp
Copyright ©2016 Suliwoods.pl, All Rights Reserved