Czym jest Suliwoods

 

Oddolna inicjatywa: rowerzyści dla rowerzystów.
 

W Masywie Ślęży zawsze istniały trasy rowerowe tworzone na dziko przez zapaleńców rowerowych. Niestety żadna z nich nigdy nie była i do dziś nie jest legalna. Przez to nie można ich oznaczać znakami, ani utwardzać. Nie można na nich budować band. Nie można nanosić ich na oficjalne mapy. Podczas prowadzonych prac leśnych często są one niszczone właśnie dlatego, że są nielegalne. W dodatku są dość trudne i służą ograniczonej ilości rowerzystów górskich. My chcieliśmy zmienić ten stan i stworzyć w końcu legalną, leśną trasę pokazową dla każdego rowerzysty.

Pomysł na stworzenie systemu legalnych tras rowerowych w terenach Masywu Śleży, powstał około 2012r. W 2014r założyliśmy Stowarzyszenie Rozwoju Masywu Ślęży. Pomysł to trasa, która będzie przyciągać rowerzystów-amatorów w nasz teren. Trasa, która pokaże Gminie i lokalnej społeczności, że ROWER JEST WAŻNY! 
 
Właśnie dlatego zajęliśmy się stworzeniem pierwszej legalnej trasy w ramach Suliwoods -
- dziś nazywa się ona SULIWOODS KROSS TRAIL!
Obecnie w ramach Suliwoods nadal istnieje wiele tras rowerowych (mapka niżej). Na razie wciąż tylko jedna z nich jest LEGALNA, a my pracujemy nad tym, aby tworzyć kolejne LEGALNE odcinki. Jeśli tak jak my chcesz tworzyć kolejne legalne trasy - dołącz do nas i realizuj z nami swoje pomysły!

 "Zaczęliśmy od niespełna 3-kilometrowego odcinka, który ma na celu pokazanie jaki jest potencjał w tym miejscu i jak dużo można zrobić dla całego regionu tworząc tu miejsce do kolarstwa górskiego "


Piotr Szwedowski

Pomysłodawcy i założyciele Stowarzyszenia:
  

SULIWOODS to inicjatywa oddolna. Oznacza, to że każdy może z nami działać. Nikt nami nie kieruje - jesteśmy my i rowerzyści.

Tutaj nie ma lepszych i gorszych. Każda osoba która wnosi coś nowego jest dla nas ważna.

 DOŁĄCZ DO NAS!

Przed nami ogrom prac, idziemy do przodu! Każdy może do nas dołączyć ze swoimi pomysłami.

Dołącz do nas jeśli masz chęć do pracy i realne pomysły, które możesz wdrożyć. Za naszą pracę nie pobieramy żadnych wynagrodzeń.

Zapraszamy każdego chętnego do współpracy!

Pracy jest bardzo dużo, ale warto! 

Chcesz dowiedzieć się na czym polega budowa ścieżek rowerowych typu singletrack i czemu są lepsze od tych zagrabionych? 

Przeczytaj ten artykuł:

http://www.1enduro.pl/budowa-tras-rowerowych-singletrack/

Copyright ©2016 Suliwoods.pl, All Rights Reserved