Czym jest Suliwoods

 

Oddolna inicjatywa: rowerzyści dla rowerzystów.
 

W Masywie Ślęży zawsze istniały trasy rowerowe tworzone na dziko przez zapaleńców rowerowych. Niestety żadna z tych leśnych, dzikich ścieżek nich nigdy nie była legalna. Przez to to dziś nie można ich oznaczać znakami, ani utwardzać. Nie można na nich budować band. Nie można nanosić ich na oficjalne mapy. Nie są regularnie utrzymywane. Podczas prowadzonych prac leśnych często są one niszczone właśnie dlatego, że są nielegalne. W dodatku są dość trudne technicznie i służą bardzo ograniczonej ilości rowerzystów górskich. My chcieliśmy zmienić ten stan i stworzyć w końcu legalną, leśną trasę pokazową dla każdego rowerzysty. Nazwaliśmy ją SULIWOODS KROSS TRAIL. Od początku jej istnienia utrzymujemy ją za prywatne pieniądze nie pobierając kompletnie żadnych wynagrodzeń za wykonaną pracę, ani żadnych opłat za korzystanie ze ścieżki. Rowerzyści dla rowerzystów.

Obecnie w ramach Suliwoods nadal istnieje wiele ścieżek rowerowych (mapka niżej). Smuci nas fakt, że mimo upływu lat, wciąż tylko jedna trasa (Krosstrail) jest LEGALNA :(

Jeśli tak jak my chcesz tworzyć kolejne legalne trasy - dołącz do nas i realizuj z nami swoje pomysły!

 "Zaczęliśmy od niespełna 3-kilometrowego odcinka, który ma na celu pokazanie jaki jest potencjał w tym miejscu i jak dużo można zrobić dla całego regionu tworząc tu miejsce do kolarstwa górskiego "


Piotr Szwedowski

Pomysłodawcy i założyciele Stowarzyszenia:
  

SULIWOODS to inicjatywa oddolna. Oznacza, to że każdy może z nami działać. Nikt nami nie kieruje - jesteśmy my i rowerzyści.

Tutaj nie ma lepszych i gorszych. Każda osoba która wnosi coś nowego jest dla nas ważna.

 DOŁĄCZ DO NAS!

Przed nami ogrom prac, idziemy do przodu! Każdy może do nas dołączyć ze swoimi pomysłami.

Dołącz do nas jeśli masz chęć do pracy i realne pomysły, które możesz wdrożyć. Za naszą pracę nie pobieramy żadnych wynagrodzeń.

Zapraszamy każdego chętnego do współpracy!

Pracy jest bardzo dużo, ale warto! 

Chcesz dowiedzieć się na czym polega budowa ścieżek rowerowych typu singletrack i czemu są lepsze od tych zagrabionych? 

Przeczytaj ten artykuł:

http://www.1enduro.pl/budowa-tras-rowerowych-singletrack/

Copyright ©2016 Suliwoods.pl, All Rights Reserved