II etap stworzenia ścieżek rowerowych Suliwoods
w obszarze Wzgórz Oleszeńskich

    Podczas tworzenia pokazowej ścieżki Kross Trail w 2016 roku współpraca z Nadleśnictwem Miękinia układała się wyśmienicie. Ścieżka bardzo fajnie funkcjonuje i świetnie spełnia swoją rolę, a to oznacza, że możemy dalej planować rozwój tras rowerowych w Suliwoods. Dodatkowym pozytywem jest fakt, że na dalsze odcinki tras dysponujemy finansami pozyskanymi w trakcie publicznej zbiórki przeprowadzonej w 2016r na polakpotrafi.pl.
 
 
Ścieżka pokazowa Suliwoods KrossTrial - wrzesień 2016
     Już od jesieni 2016 trwały obejścia nowych miejsc nadających się na utworzenie nowych ścieżek. W pierwszym etapie prac wraz z zespołem Endurocorp wstępnie wyznaczyliśmy 11 km ścieżek.
 
Na początku marca 2017 w Nadleśnictwie Miękinia złożyliśmy wniosek z wyrysem map z propozycją przebiegu nowych tras rowerowych. Jest to II etap ścieżek rowerowych Suliwoods w obszarze "Wzgórz Oleszeńskich - Suliwoods".
 
Połączone siły z ekipą Endurocorp z Wrocławia
 W efekcie otrzymania zgody ruszamy pełną parą w las!
Tym razem kładziemy nacisk na utworzenie ścieżek bez użycia ciężkiego sprzętu i bez kruszca: leśne ścieżki jednokierunkowe typu singletrack, ciekawie poprowadzone w dzikich terenach z wykorzystaniem naturalnego kamienia oraz użyciem drewna na potrzeby np. kładek.
 
W rocznicę otwarcia pierwszej legalnej ścieżki KROSS TRAIL, odwiedziła nas telewizja, aby przygotować dla Was krótki materiał o tym co się u nas dzieje.
 
Tutaj obejrzysz materiał przygotowany przez TVP3 w dniu 14 maja 2017 (oglądaj od 9 minuty):
http://wroclaw.tvp.pl/30754566/14052017-1830
 
 
Wizyta TVP3 Wrocław - maj 2017
 
 
Suliwoods, to inicjatywa oddolna non-profit. Nasze Stowarzyszenie działa od 2013 roku. 
Cieszymy się, że oprócz Wolontariuszy (dzięki, że jesteście!) koledzy z Endurocorp chcą z nami działać na rzecz tworzenia nowych tras.
 
Kochamy rowery tak jak Ty, ale jesteśmy dosłownie garstką ludzi, którzy przychodzą do lasu nie tylko po to, żeby jeździć, ale również po to, aby BYŁO GDZIE jeździć. Każda chętna osoba jest mile widziana, a atmosfera na budowanych trasach jest zawsze wesoła. Dołączajcie do nas - im więcej ludzi, tym więcej zdziałamy!
 
 
Stowarzyszenie Rozwoju Masywu Ślęży  
 
             
Copyright ©2016 Suliwoods.pl, All Rights Reserved